Zgłoszenia
Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zgłoszeń:
Formy uczestnictwa czynnego
- Referat empiryczny
Referat jest formą prezentacji ustnej, której celem jest szczegółowe przedstawienie zagadnienia naukowego. Referat empiryczny powinien opierać się na przeprowadzonych wcześniej badaniach własnych. Czas wystąpienia przewidziany jest na 15 minut, wraz z dyskusją.
- Referat przeglądowy
W trakcie konferencji dajemy również możliwość przygotowania prezentacji na wybrany przez siebie temat w formie przeglądu badań dotykających konkretnego zagadnienia. Dokonując przeglądu należy korzystać z informacji popartych badaniami i literaturą.
- Poster empiryczny
Poster jest formą prezentacji naukowej w postaci plakatu. Powinien przedstawiać omawiane zagadnienie naukowe w prostej, graficznej formie. Podobnie jak w przypadku referatu, poster empiryczny powinien opierać się na przeprowadzonych wcześniej badaniach własnych. Zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani są do przygotowania posteru w formacie A0 (84.1 x 118.9 cm) w orientacji pionowej. Postery przygotowane w innej formie mogą zostać nie wywieszone w trakcie sesji posterowej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dyskusji prowadzonej podczas sesji posterowej przez członka Komitetu Naukowego. Dyskusja będzie polegała na wygłoszeniu około 3-minutowej ustnej prezentacji, a następnie odpowiedzeniu na ewentualne pytania zadawane przez zainteresowanych.
- Poster - plan badania
Jako jeden z niewielu organizatorów w Polsce dopuszczamy przedstawienie projektu badań w formie posteru. Masz pomysł na badanie, ale do jego realizacji jeszcze trochę? Opisz podłoże teoretyczne, metodologię oraz oczekiwane wyniki i zaprezentuj je w formie plakatu konferencyjnego!
UWAGA! Zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani są do przygotowania posteru w formacie A0 (84.1 x 118.9 cm) w orientacji pionowej. Postery przygotowane w innej formie mogą zostać nie wywieszone w trakcie sesji posterowej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dyskusji prowadzonej podczas sesji posterowej przez członka Komitetu Naukowego. Dyskusja będzie polegała na wygłoszeniu około 3-minutowej ustnej prezentacji, a następnie odpowiedzeniu na ewentualne pytania zadawane przez zainteresowanych.
UWAGA! Przewidywane są nagrody dla osób, które zaprezentują najlepszy referat i przedstawią najlepszy poster.
Jak powinno wyglądać zgłoszenie?
Uczestnik zgłasza chęć czynnego udziału w konferencji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Zgłoszenie powinno zawierać:
- tytuł
- imię, nazwisko oraz afiliacje pierwszego autora (autor prezentujący)
- imiona, nazwiska oraz afiliacje pozostałych autorów*
- abstrakt o objętości 250-300 słów
- słowa kluczowe (max 5)
- preferowaną formę wystąpienia
Zgłoszenia we wszystkich kategoriach będą oceniane według tych samych kryteriów niezależnie od formy prezentacji (referat/poster).
*UWAGA! Zarówno referat jak i poster mają formę prezentacji indywidualnej i mogą być prezentowany przez jednego autora. Autor prezentujący wnosi opłatę konferencyjną i otrzymuje certyfikat uczestnictwa. Osoba wypełniająca formularz jest uważana za pierwszego autora abstraktu - osobę prezentującą. Nie należy zgłaszać abstraktu w czyimś imieniu!
Abstrakt nie powinien przekraczać objętości 250-300 słów i powinien zawierać następujące elementy:
- część teoretyczna,
- cel badania,
- hipotezy badawcze,
- część metodologiczna,
- wyniki oraz wnioski wyciągnięte na ich podstawie (w przypadku planu badania oczekiwane wyniki)
Sekcje te nie muszą być wyraźnie oddzielone.
Kryteria oceny zgłoszeń
Zgłoszenia będą recenzowane przez członków Komitetu Naukowego według określonych kryteriów:
- zgodność tematyki wystąpienia z tematyką konferencji (szeroko pojęta dziedzina psychologii)
- poprawność i jasność konceptualizacji problemu
- adekwatność metod i technik (w przypadku zgłoszeń empirycznych)
- stosowność interpretacji wyników / poprawne uzasadnienie oczekiwanych wyników (w przypadku planu badania)
- ważność tematu, jego innowacyjność oraz interdyscyplinarność